KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13977286
*
nr 1397 7286
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 20:40:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 16:11:23
1
150 kr
16/5 18:45:15
2
150 kr
16/5 18:45:15
1
150 kr (Budbetjänt)
17/5 20:28:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Läs mer om Allan Österlind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan österlind flamencodansöser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
*
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Allan Österlind
nr 1397 7286
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 16:11:23 | 1 | 150 kr |
16/5 18:45:15 | 2 | 150 kr |
16/5 18:45:15 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
17/5 20:28:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.Läs mer om Allan Österlind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan österlind flamencodansöser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45